Zážitky za posledních pár týdnů

Od příjezdu ze Skotska se toho událo celkem hodně, ale pořád se nedostávalo času ani chuti těch pár zážitků a zajímavostí zdokumentovat. Jak už jsem zmínil dříve, podařilo se mi navázat spolupráci s na trhu poměrně dobře postavenou firmou sídlící v Brightonu, která se zabývá vývojem webových prezentací. S firmou spolupracuji jako freelancer, ale například minulý měsíc jsem dojížděl do Brightonu čtyřikrát týdně, což ze mě téměř udělalo zaměstnance na plnohodnotný úvazek. Myslím, že za těch několik týdnů jsem se stal plnohodnotným členem týmu a práce pro tuto firmu celkem slušně rozšíří moje portfolio o plno zajímavých projektů.

Pokračovat »

Skotsko – road trip

Jak jste jistě mnozí zaregistrovali, nedávno jsem se vrátil z menšího výletu po Skotsku a můžu vám říct, že kdybych se už brzy nechystal domů, na pár měsíců bych se tam odstěhoval, protože tenhle kraj mě naprosto dostal. Vyrazili jsme pouze na pět dní a za tuhle krátkou dobu jsme najeli celkem 2.500 km.

Den první – cesta, Fort William

Ve středu 7. 3. 2007 kolem 4.00am jsme vyrazili. Měli jsme menší zastávku v Londýně, poněvadž jsme tam vyzvedávali posledního člena naší výpravy. Celkem jsme jeli tedy ve čtyřech. Cesta přes Londýn byla klasická magorárna i v takhle brzkou hodinu, ale pak už to bylo jen lepší a lepší. Po přejezdu hranic to byla na silnici uplná paráda. Absolutně žadná tlačenice.

Pokračovat »

Skotsko – Ben Nevis

Tak z Ben Nevisu jsme se vratili zivi a zdravi. Vystup byl celkem v poho a poridili jsme plno nadhernych fotek, ktere zverejnim hned pri navratu domu. Na uplny vrchol jsme ale nedorazili. Podle toho, co s sebou tahli lidi, ktere jsme potkavali cestou, se to asi bez lehkeho horolezeckeho vybaveni moc neda.

Pokračovat »

Skotsko – Fort William

Vcera ve 4 rano jsme vyrazili na vylet do Skotska. Dali jsme v jednom kuse presne 1000km. Dorazili jsme az do mestecka Fort William a ubytovali jsme se v hotelu za cenu, ktera byla celkem v pohode. Fort William lezi vedle nejvyssi hory v Anglii Ben Nevis, na kterou se prave drapem. Je to super. Jsme prave 500 m.n.m a zapisek pisu ze sveho mobilu, nez budu mimo signal.Kdybych se tedy delsi dobu neozval,tak vite,kde me hledat 🙂

Konečně domů

Jsem hotovej. Zítra už si dávám volno a odpoledne kolem třetí hodiny vyrážíme směr Čechy. Práce se na mě pořád nějak valí a doslova od ní na čtrnáct dní utíkám. Doufám, že mě během dovči nepřekvapí nějaká urgentní žádost. To bych fakt nerad.

Pokračovat »

Problémy s připojením

Posledních pár týdnů jsem docela zavalen prací, takže místo psaní příspěvků do blogu, raději odlezu od počítače a trošku protáhnu tělo. Zjistil jsem, že budu muset asi navštívit očního lékaře, poněvadž včera jsem nebyl schopen ani přečíst z tabule, v kolik mi jede vlak. Možná to ale bude tou tequilou, kterou Oskari přitáhnul z Mexika a při včerejší návštěvě Londýna jsme jí trošku ochutnali. Tak jako tak, když jsem jsi vypůjčil Lucky brýle, nápisy na tabulích jsem přečetl, takže to asi bude spíš těma očima.

Co jinak nového? Změnilo se poměrně dost. Spustil jsem pár nových webů, navázal několik nových pracovních kontaktů a též jsme se přestěhovali do nového bydlení, jelikož dům, v kterém jsme původně bydleli byl od září zamluven pro studenty. Už předem jsme měli domluvené nové místo, které sice není pár kroků od moře, ale zase je blíže k centru a k vlakovému nádraží, což se mě výborně hodí, jelikož dvakrát týdně dojíždím vlakem pracovně do Brightonu.

Pokračovat »

Nové reference – Student Heaven

Dnes jsem po delší době spustil jeden ze svých samostatných projektů, na kterém jsem dělal pro klienta z Eastbourne. Jedná se o prezentaci firmy Student Heaven která je vícejazyčná a v současně době obsahuje verzi v anglickém a českém jazyce. V blízké době budou tyto stránky dále doplněny o verzi španělskou a polskou.

Firma Student Heaven se zabývá poskytováním ubytování pro anglické a zahraniční studenty v centru Eastbourne.

Eastbourne Miniature Steam Railway

Dneska se mi konečně podařilo ostatní ukecat na výlet do Miniature Steam Railway Parku v Eastbourne. Už několikrát jsme kolem této atrakce projížděli vlakem, ale dnes jsme tam konečně vyrazili a vše pořádně prohlídli.

Jedná se v podstatě o rodinný podnik a splnění nádhernéhu snu. Miniature Steam Railway Park byl vybudován před několika lety na okraji Eastbourne. Největší plochu parku zabírá uměle vybudované jezero, kolem kterého jsou postaveny miniaturní koleje, po kterých se prohánějí nádherné modely vlaků, které převážejí návštěvníky parku. Fascinující je, že vlak kterým jsme jeli byl tažen parní lokomotivou, s opravdovým parním strojem tzn. že strojvůdce tohoto modelu na nádraží natankoval vodu, malou lopatičkou přiložil do kotle a už se jelo…. Nechyběly ani takové detaily jako fungující přejezdy, depo pro lokomotivy, točna atd.

Pokračovat »

Živohošť 2006 je za námi

Jak bylo zmíněno již dříve, letošní akce “Živohošť 2006 – Eastbourne” se zůčastnilo celkem pět lidí – Já, Němčour, Peťa, Vilém a Lee. S akcí na pravé Živohošti to sice nelze srovnávat, ale i přesto to bylo celkem povedené. Výprava z Čech dorazila ve středu 2.8.2006 na letiště Gatwick, ke které jsem se v pátek připojil. Co se do této doby přesně dělo nevím, ale sprcha a oběd v bufetu “sněz kolik můžeš” přišel až na vyjímky (Peťa :-)) všem vhod. Po dobrém obědě následovalo posilnění pivem a koupel v moři. Dále následovalo posilnění pivem a odchod do místního baru, kde jsme se pro změnu posilnili pivem :-).

Jelikož spolubydlící nic nenamítali proti tomu, aby celá naše výprava strávila noc v baráku, nebylo nutné lámat si hlavu s hledáním místa pro stan atd. Na další den jsme naplánovali výlet do Londýna.

Pokračovat »

Podnikání v UK

Oficiálně jsem se o tom asi ještě nikde nezmínil, ale po ukončení pracovního poměru v Londýně jsem se rozhodl vyzkoušet podnikání na vlastní pěst. Nevím jak je tomu přesně v Čechách, ale zde v UK je rozjetí vlastního businessu otázkou několika telefonátů. Ano je tomu opravdu tak. Není třeba nikde lítat po úřadech, nesmyslně vystávat fronty a hlavně platit :-). Nechci to zakřiknout, ale v této zemi je drobným živnostníkům velmi přáno. Jak tedy založení takové živnosti v UK vypadá?

Pokračovat »

Živohošť 2006 – doplňující informace

Před pár dny jsem se vrátil z Čech. Nestihnul jsem sice vše co jsem původně chtěl stihnout, například návštěva Plzně, ale i přesto jsem si to užil. Mimo jiné se povedla docela dobrá akce na Orlíku, která byla svolaná hodně narychlo a nečekaně se jí zúčastnilo poměrně dost lidí. Vilém nezklamal a na tóny písně „řekněte prdel“ předvedl na Trhovkách docela slušnej tanec, který se podařilo zachytit na video. Doporučuji zkouknout. Každopádně to byla docela dobrá příprava na nadcházející akci Živohošť 2006 – Eastbourne.

Pokračovat »

Noční výlet

Včera večer mě kamarád (mimochodem spolužák ze střední školy) vytáhnul na menší akci. Jelikož jednou z jeho velkých zálib je fotografování a už kdysi zmínil, že by někdy rád vyrazil brzy ráno nafotit východ slunce, akce na sebe nenechala dlouho čekat. Nakonec jsme nevyrazili brzy ráno, ale pozdě večer. Já jsem to pojal jako takový menší průzkum pro účastníky letošní Živohoště v Eastbourne, kteří se rozhodli pro variantu pobytu “stan na pláži nebo na louce”.

Pokračovat »


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře