Změna zaměstnání

Tak jsem minulý týden definitivně skončil s prací v TV, protože se mi neočekáváně naskytla jiná příležitost. Je to asi přibližně měsíc, co jsem obdržel odpověď na jeden z inzerátů. Dost mě to zaskočilo, protože na inzerát jsem reagoval emailem a na ty se tady moc neodpovídá…:-). Je to ale většinou tím, protože zájemců o práci je poměrně dost. V emailu jsem održel menší testík, který jsem musel dát dohromady předtím, než budu pozván na interview. Vypracování nebylo až zas tak uplně triviální, takže jsem požádal o pomoc jednoho ze svých bývalých kolegů z FN Plzeň, kterému tímto ještě jednou děkuji za výtečnou spolupráci.

Test s vypracovanými otázkami jsem odeslal zpět a nějak jsem na celou záležitost uplně zapomněl. Uběhlo pár dní, já začal pracovat v TV a najednou z ničeho nic jsem obdržel zprávu, jestli bych se mohl dostavit na pohovor. Jelikož nás v televizi rozdělili na dva týmy a každý tým pracoval dva a půl dne v týdnu, domluvil jsem si interview na volný den. Firma, do které jsem se hodlal vydat na pohovor je situovaná v centru Londýna v části zvané Soho. Na Oxford Street to máte z kanceláře co by kamenem dohodil, takže celkem hustý. Tato společnost poskytuje menším firmám v centru Londýna IT support a mimo jiné se zabývá i webdesignem, vývojem webových aplikací atd. Většina lidí pracuje ve společnosti na částečný úvazek. V praxi to funguje asi tak, že když je potřeba něco vyřešit, zavolá se vhodné osobě, která problém vyřeší.

Interview proběhlo celkem v pohodě a docela mi polichotilo, když mi byla pochválena moje angličtina :-). Jsem v Anglii už nejaký ten pátek, ale že bych svojí angličtinu považoval za výtečnou, to tedy opravdu ne. Hovořili jsme asi půl hodiny a můžu říct, že po absolvování tohoto pohovoru jsem měl opravdu dobrý pocit. Hned druhý den po pohovoru mi kolem poledního zazvonil telefon, jestli bych mohl jít pořešit jeden problém. Nadšeně jsem nabídku přijal a tímto jsem považoval svoje interview za úspěšné.

Původně byla tato pozice zamýšlena tak, že budu doma na telefonu a když bude potřeba, tak vyrazím na zásah. Po pár dnech jsme to ale trošku upravili, já jsem seknul s prací v TV a začal jsem denně na čtyři hodiny dojíždět na Oxford Street. Zatím je to celé na zkoušku, takže doufám, že se udržím. Byl jsem zatažen do několika menších projektů, tak uvidíme. Můžu vám říct, že občas je to neskutečnej záhul, zvláště při vyřizování telefonátů. Minulý týden jsem musel obvolat pár firem ohledně nějakých informací týkajících se dotykových obrazovek. Masakr, ale jakž takž jsem to dal.

Zaujala mě jedna věc. Volal jsem asi do čtyřech firem v Anglii a v každé se mohli přetrhnout, aby mi podali co nejvíce informací. Prostě chtěli, abych nakoupil u nich a snažili se pro to udělat vše. Pak mě napadlo zavolat i do firmy v Čechách. To byl opravdu diemetrální rozdíl. Rozhovor probíhal asi takto:

Dobrý den, Petr Pabouček, rád bych se Vás zeptal na několik informací ohledně dotykových obazovek. Můžu se zeptat přímo Vás nebo mě na někoho přepojíte?
Noooo to já nevim, tady už skoro nikdo neni. No jestli chcete, můžu Vás přepojit na pana jednatele….jestli Vám to teda pomůže.
Přepojte mě prosím.
Dobrý den, Petr Pabouček, mohl bych se Vás zeptal na pár informací ohledně dotykových obazovek?
Dobrý den, co byste potřeboval vědět?
Zajímalo by mě, zda-li je tahle a tahle obrazovka připojitelná k běžnému PC a zda-li je vhodná pro použití v restauraci?
Všechny jsou vhodné.
Hmm a nevěděl byste, zda-li je možné tuto obrazovku připevnit na stěnu?
Ja myslim, že jo….…
Tak děkuji, nashledanou.

Takže asi tak. Byl jsem jim naprosto lhostejný a nepozoroval jsem absolutně žádnou snahu o to, abych si dotykovou obrazovku koupil právě u nich… :-). A to je asi tak vše co jsem vám dnes chtěl sdělit.

Jelikož se poslední dobou roztrhnul pytel se svatbama a já jsem se bohužel nemohl ani jedné zúčastnit, rád bych závěrem aspoň takto na dálku popřál všem novomonžalům hodně štěstí na jejich společné cestě životem.

PS to Peters: Fotky jsou bomba :-).

Komentáře k článku “Změna zaměstnání”

Peters říká:

Ahoj! Už jsem si říkal, co s Tebou je… Gratuluju k novému místu, snad už to bude konečně to pravé ořechové, zasloužil by sis to jako nikdo. A co se svatby týče, vřele doporučuju! 😉

Forget říká:

cus bouku,tak koukam,ze se ti zacina celkem darit, hodne stesti,jo a jak jsem si precetl v komentarich k minulymu prispevku,urcite se nebojim,ze by te uchlastali a jestli anglani chlastaj min nez nemci,tak to uz nechlastaj vubec……….vim co rikam,ted jsem se odtamtud po vic jak mesici vratil.To jsou smutny narody 🙂

hejla říká:

Zdar Bouku, koukam ze menis zamestani, tak to abych ho taky zmenil. Je dobry ze uz ses trosku zajel a ze nejak fungujes a ze si prekonal pocatecni problemy. Protoze co Te nazabije, to Te posili. ( kdo muze rict ze ma lecenou prdel v anglii :-)))) Tak hodne stesti a zdaru 2Peters: tak ty si do toho taky zaplul?Tak hodne stesti, at Te sila provazi


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře