Problémy s připojením

Posledních pár týdnů jsem docela zavalen prací, takže místo psaní příspěvků do blogu, raději odlezu od počítače a trošku protáhnu tělo. Zjistil jsem, že budu muset asi navštívit očního lékaře, poněvadž včera jsem nebyl schopen ani přečíst z tabule, v kolik mi jede vlak. Možná to ale bude tou tequilou, kterou Oskari přitáhnul z Mexika a při včerejší návštěvě Londýna jsme jí trošku ochutnali. Tak jako tak, když jsem jsi vypůjčil Lucky brýle, nápisy na tabulích jsem přečetl, takže to asi bude spíš těma očima.

Co jinak nového? Změnilo se poměrně dost. Spustil jsem pár nových webů, navázal několik nových pracovních kontaktů a též jsme se přestěhovali do nového bydlení, jelikož dům, v kterém jsme původně bydleli byl od září zamluven pro studenty. Už předem jsme měli domluvené nové místo, které sice není pár kroků od moře, ale zase je blíže k centru a k vlakovému nádraží, což se mě výborně hodí, jelikož dvakrát týdně dojíždím vlakem pracovně do Brightonu.

Jediné, čeho jsem se při stěhování obával, byla konektivita k internetu. Když jsme se přestěhovali do Eastbourne, trvalo téměř měsíc, než se mi podařilo vše vyřídit a opravdu se mi nechtělo v novém působišti vše zařizovat znovu a být téměř měsíc off-line. Naštěstí člověk, který se do nového domu přestěhoval dřive mě ujistil, že broadband je zaveden a jediné co je potřeba udělat je nastavit router. To se po přesunu na nové místo a zapojení routru ukázalo jako fikce a broadband nefungoval. To co následovalo po tom, byla uplná odysea.

Zavolali jsme na BT (British Telecom – stejný kokoti jako u nás) a nahlásili závadu. Běžně takový telefonát trvá cca hodinu. Většinou hovoříte s někým z Indie a než se dostanete k věci, musíte zodpovědět plno dotazů, aby si ověřili, že hovoří s tím, za koho se vydáváte. Pak jim popíšete problém a následuje další peklo. Začnou se vás vyptávat co máte za router, kolik je na něm světýlek, v jakém stavu světýlka jsou, co máte za počítač, co používáte za operační systém, pak jestli můžete všechno restartovat, pokud máte v domě více telefonních zásuvek (v mém případě čtyři), budete dozajista požádáni o vyzkoušení routeru ve všech zásuvkách, pak na vás budou zkoušet, že router je nekompatibilní – v mém případě jim to neklaplo, jelikož router používám přes rok a půl. No prostě děs. Na konec pustili nějaký line test a potvrdili, že je problém u nich, a že do čtyř až pěti dnů bude vše vyřešeno. Zdálo se, že vše bude v pohodě, nicméně tento scénář se opakoval přibližně jednou týdně po dobu asi deseti týdnů a problém stále nevyřešen. Naštěstí jsem měl během této doby jinou možnost připojení, ale to bohužel netrvalo věčně a před čtrnácti dny jsem se ocitnul opět off-line. Začal jsem volat na BT téměř každý den a podařilo se mi je uhnat k tomu, aby sem konečně někoho poslali. Schůzka byla domluvena na sobotu ráno. Nikdo nepřišel ani nezavolal. To byl poslední hřebíček do rakve.

Rozhodnul jsem se navštívit firmu, která sídlí vedle mě a poprosit je o nasdílení jejich připojení. To se nakonec ukázalo jako skvělý nápad, poněvadž společnost kterou jsem navštívil, nejen že mi zadarmo poskytla připojení + hardware na rozšíření dosahu WiFi sítě, ale nabídli mi i práci. Díky nové konektivitě už nemusím řešit internet doma a pěkně jsem si mohl vychutnat operátora od BT, když mi volali zpět, jestli po návštěvě technika internet funguje.

Sdělil jsem jim, že technik měl dorazit v sobotu, dorazil až v pondělí, nevyřešil vůbec nic – useless. Řekl jsem jim, že celý jejich support je taky useless, když během 10 týdnů nejsou schopni vyřešit problém na lince, přestože jsem jim vysvětlil, že pro mojí práci je připojení k internetu dosti podstatná věc. Dále jsem jim omlátil o hlavu, že přestože internet vůbec nefungoval, vůbec se nestydí mi poslat účet a nakonec jsem jim sdělil že od nich už nikdy nic nechci. Po tomhle monologu mě reakce operátora naprosto dorazila – Have a nice day and thank you for choosing BT broadband. Nemám slov.

Komentáře k článku “Problémy s připojením”

Jirka říká:

Vítej v kapitalismu 😉

Radim říká:

10 tyzdnov do navstevy technika z BT? Hmmm, lucky you, to si celkom svihli 🙂 A mal si este celkom stastie, ze ten ind na druhej strany linky aspon vedel po anglicky 🙂 od servismanov bt tiez velke zazraky necakaj. za mnou prisiel eletrikar, aby som zapojil telefony po dome z LAN liniek, ktore su vsade natahane, lebo on to nevie a vraj zavolali aj xlapika z BT a ten to vraj asi tiez nevie. Len pre zaujimavost, ten elektrikar berie £35 na hodinu, a po 2 mesiacox stravenyx v jeho blizkosti by som povedal, ze toho nevie viac, nie len napojit kable.

Peters říká:

Koukám, že služby jsou nakonec všude stejné. Ja teď dostal z firmy CDMA (ve Kbelích zatím není kabelovka) a že by se O2 nějak přetrhl, to se také říct nedá. Jinak gratuluju k pěkným webům, jen tak dál!

BoUk říká:

JJ služby jsou tady občas fakt hrozný. To že se tady všechno řeší po telefonu má i své stinné stránky. Jinak aby jste si dovedli představit, jaká pain to může být hovořit s někým od helpdesku, doporučuji poslechnout záznam zde http://www.consumerist.com/consumer/clips/verizon-doesnt-know-difference-between-dollars-and-cents-220362.php Dnes jsem na tento odkaz narazil na pročítání weblogů při snídani. Já jsem to tedy celé neslyšel, protože je to dost dlouhý, ale v podstatě tam jde o to, že zákazník než odjel ze států, tak se ptal, kolik bude chargovanej za kilobajt. Bylo mu sděleno, že to je 0,002 centu. Pak mu přišel 100x vyšší účet než očekával a po poslechnutí výše uvedeného záznamu zjistíte, že člověk s kterým problém řeší mu tvrdí a doslova věří tomu, že 0,002 centu je to samé jako 0,002 dolaru :-).

antpj říká:

Ahoj Peťo, tak to jsi se do nich pustil tedy pěkně zvostra, jen co je pravda:-)Není nad to si trošičku zvýšit srdeční tlak, ale moc to s tím pracovním tempem nepřeháněj, energicky působíš na globální oteplování a pak se divíme, že pořád nepade a nepade:-)Dej vědět, jak to budeš mít příští týden s tím příjezdem, zatím a pozdravuj Lucíka, Pj

Peters říká:

Tak to je dobrá akce. Aby si zavzpomínal na češtinu, mrkni na http://www.eprdel.cz/mp3/telekomunikace-chlapek-s-fernetem.mp3 , to se taky pobavíš. Ať se daří, pozdravuj Lucku!


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře