Nový počítač

Za poslední dobu se mi nahromadilo poměrně dost práce, a jelikož vytváření čehokoliv na mém dosluhujícím notebooku začíná být dosti neefektivní, rozhodl jsem se pro zakoupení nového stroje. S časových důvodů jsem se rozhodl pro nákup on-line, nicméně jaké to přinese problémy jsem vůbec nečekal. Hlavně proto vlastně píši tento příspěvek.

Koncem minulého týdne jsem navštívil stránky společnosti Dell, vybral jsem počítač a pustil jsem se do on-line objednávky. Když už jsem vše téměř úspěšně zvládnul a chtěl jsem vyplnit detaily o kreditní kartě, všimnul jsem si poznámky, že bez specialního potvrzení z banky, není možné použít rozdílnou adresu doručení a adresu fakturační. Vzhledem k tomu, že nejsem přes den moc doma, domluvil jsem se se sousedkou, jestli bych si k nim mohl nechat doručit počítač a během objednávky jsem bohužel zjistil, že toto asi nepůjde. Rozhodl jsem se tedy vše ověřit po telefonu.

Zavolal jsem do společnosti Dell, kde mi operátor sdělil, že mohu použít různé adresy, ale objednávku musím udělat přes telefon. Vše jsme poměrně rychle vyřídili a už jsem se nemohl dočkat, kdy mi to přivezou. Bohužel se vyskytnul problém, poněvadž o tři hodiny později mi nějaký jiný člověk volal zpět, že adresa, kam bude doručena zásilka se musí shodovat s adresou na mé kreditní kartě. Trošku nakvašeně jsem odvětil, proč mi to jako neřekli během první objednávky, ale obchodní zástupce se mi slušně omluvil, takže jsme opět po telefonu zrušili první objednávku a zadali uplně tu samou tentokrát už „správně“. Až potud dobrý.

Šok nastal, když jsem večer zkotroloval stav svého účtu a zjistil jsem, že mi byly strženy peníze za počítače dva :-(. Nastala neuvěřitelná série telefonátů do Dellu a do banky. Řešit takovýto problém je opravdu úžasná záležitost. Pokaždé se dovoláte někomu jinému, v případě Dellu je to až do Indie, sáhodlouze vysvětlíte problém, načež se vám v klidu omluví a sdělí vám, že nikde problém není, a že peníze budete mít do 21 dnů zpět.

Toto jsem samozřejmě odmítal akceptovat, poněvadž jsem v této situaci nebyl svojí vinou. Poslal jsem tedy poměrně ostrý mail do zákaznického centra společnosti Dell a sdělil jsem jim, pokud tuto situaci nevyřeší dříve jak do 21 dnů, budu požadovat kompenzaci.

Druhý den jsem měl peníze zpět a dokonce za oba počítače :-). Už to skoro vypadalo, že budu mít nový stroj zadarmo, ale nestalo se tak. O několik dní později mi byla stržena z účtu částka za jeden počítač. Škoda :-).

Celá koupi předcházela ještě jedna akce, o které se možná zmíním později.

Komentáře k článku “Nový počítač”

vilem říká:

husty 🙂 …priloz ten tvuj ostrej mail 😉

BoUk říká:

JJ byla to dobrá pakárna, to mi věř. Email jsem posílal z formuláře na stránkách DELLu. V Odeslané poště ho tedy nemám, nicméně než jsem to odeslal, tak jsem si celou tu „slohovku“ někam uložil. Jestli o to stojíš, tak ti to zašlu :-). Zveřejňovat se mi to moc nechce.


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře