Neuvěřitelná důvěřivost

Myslím, že jsem se již v některém v předchozích příspěvků zmiňoval o tom, že lidé v Anglii jsou poměrně dost důvěřivý. Občas fakt rozum zůstává stát. Před pár dny mi volala jedna paní, že má problém s notebookem. Sdělil jsem jí, že momentálně na vyřešení problému nemám čas a že se na to můžu mrknout druhý den. V telefonátu jsem samozřejmě všemu nerozuměl a té dámě na druhém konci drátu muselo být jasné, že rodilý Angličan nejsem. Nicméně jí to nijak neodradilo a navrhla mi, že mi notebook přiveze ke mně domů a až budu mít čas, ať na to juknu. Souhlasil jsem. Netrvalo ani 15 minut a notebook jsem měl doma na stole. Pozval jsem paní dál a zeptal jsem se, jestli má počítač nějak zaheslovaný. Obratem mi sdělila, že má všude heslo Caroline… :-). Pak jsem jí řekl, že tedy zítra brnknu a ona v pohodě odjela. No uznejte sami, předali byste takto v klidu naprosto neznámé osobě počítač se všema datama? Já tedy ne. Na notebooku byly nainstalovány Win XP Pro a pro práci s počítačem jsem žádné heslo nepotřeboval… :-). Tudíž heslo, co mi ona dáma sdělila, bylo zřejmě potřeba zadat v případě, že bych chtěl zkotrolovat třeba její mail a ja nevím co ještě… :-). Počítač jsem jí druhý den předal a byla naprosto nadšená.

Včerejší zakázka byla ještě zajímavější. Volali mi z jednoho obchodu s fotoaparáty, jestli bych se nepřišel juknout na jejich PC. Samozřejmě jsem souhlasil a kolem páté odpoledne jsem dorazil do obchodu. Počítač byl prošpikován SpyWarem, objevil jsem tam též pár virů, no prostě vůbec se na tom nedalo dělat. Když zaměstnanci obchodu viděli, že to bude asi na delší dobu, sdělili mi, že potřebujou dělat a ať si to kdyžtak odnesu :-). Opět šok. Když jsem jim pověděl, že do zavíračky to asi nestihnu opravit, odvětili, že to není vůbec problém a ať to přinesu zítra ráno. Sbalil jsem tedy PC a odkráčel… :-).

Nedávno mi též volali zase z jiného obchodu. Konkrétně se jednalo o vinotéku (http://www.gre­enandbluewines­.com), že by potřebovali nastavit tři nové emailové adresy. Opět naprosto dokonalé. Když jsem dorazil na místo, ihned jsem poznal, že vůbec nevěděj co chtějí. Po kratším rozhovoru jsem zjistil, že potřebují zřídit tři nové adresy pro doménu greenandbluewi­nes.com. A na to si najali mě z inzerátu na ulici…:-). Sdělil jsem jim, že to opravdu není v mých silách, ale navrhl jsem jim, že můžem kontaktovat osobu, která pro ně zřizovala web a ta to určitě bude moci zařídit a já pak pro ně budu moci nastavit emailového klienta pro práci s poštou. Proti mému návrhu nic nenamítali, takže jsme zavolali webmastera. Slečna z obchodu mu vysvětlila co a jak a předala mi telefon. Chvíli jsme na sebe mlčeli a tak jsem se tedy ujal slova… :-). Sdělil jsem mu, že hodlám nastavit Microsoft Outlook 2003 pro přístup k nově zřízeným schránkám, načež mi byl obratem poslán email se všemi potřebnými údaji, které jsou k nastavení potřeba. Dobrý ne?

Komentáře k článku “Neuvěřitelná důvěřivost”

Peters říká:

Mne to ani nepřekvapuje – vždycky, když jedeme s kolama do ciziny, tak jsme jediní, kdo je tam všude zamyká. Člověk si ale po chvíli zvykne na to, že nemusí mít všechno přivázaný. Horší to je, když se pak vrátí zpátky do Čech a stále je uvyknut bezpečí západu… Jinak gratuluju k úspěchům v oblasti služeb!

antpj říká:

To aby jsi si za chvilku pronajal sklad Peto, jestli on v tom není záměr…Todle co maš teď musí být super, poznáš nové lidi a řešíš nejaké extra problemky…, neměl bych Te ted oslovovat Dotore?:-)

BoUk říká:

No až zas tak dobrý to tady neni. Kolo se tady zásadně přivazovat MUSÍ a to tak, že pořádně. To bys koukal kolik tady je na ulici zamčených rámů bez kol, sedačky atd. :-). Pokud pojedete na cykloturistiku do Anglie, tak zámky rozhodně s sebou.

BoUk říká:

No na sklad to zatím rozhodně není, nicméně to začíná být docela zajímavé po finanční stránce. Zatím mě to ale neuživí :-(. Budu muset ty inzeráty roznést ještě do většího okolí. To víš, Londýn je dost drahej. Počkej až přijedete, to se prohneš :-). Jinak lidí poznám celkem dost, to je pravda, ale rozhodně neřeším extra problémky. Většinou je to dost jednoduchý.

antpj říká:

Od čeho Tě tam máme:-)To je jasný, že přijedeme a dál spoléháme na Tebe:-)))Ale musím uznat, že rozhodně volíš zajímavou cestu, jak se dostat ke své práci, aby jsi nakonec nemusel přijímat zaměstnance a to nemyslím jen tak ze srandy…, jinak už mi dochází, že za chvilku jedu, takže mi přepadává divný pocit, včera jsem nakupoval a to ještě nejsem u konce…a to jsem si myslel, že největší frmol je o vánocích…!Jen doufám, že mi nepřepadne něco jako Tebe před odjezdem..:-(((

BoUk říká:

Už jsem vám zařídil luxusní bydlení. Můžete přespat u nás v baráku. Budete mít vyhrazen svůj vlastní pokoj a nemusíte nic platit. Dobrý ne? Na oplátku mi můžete propašovat do Anglie třeba nějaký párky (či klobásky), hořčici a chleba … :-).


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře