Job v TV

Předminulý týden jsem reagoval na jeden inzerát podaný na internetu, který se týkal pozice webmastera. Požadované znalosti byly XHTML, CSS, PHP a MySQL. Inzerát byl psaný takovou zvláštní formou. Působilo to na mě tak, že asi nebude velký problém dostat se na interview a také že nebyl, poněvadž jsem téměř okamžitě obdržel odpověď ať se dostavím na pohovor. Jednalo se o společnost, která hodlá provozovat digitální TV plus další služby. Využívají poměrně zajímavé technologie a v nejbližší době hodlají nabízet svoje služby přes telefonní linky společnosti BT. Pro koncového uživatele to bude znamenat pouze to, že si od nich koupí krabičku, kterou zapojí do telefonní zásuvky a bude mít k dispozici TV s více než 1000 kanálama (vůbec si nedovedu představit, že to někdo využije), vysokorychlostní internet 1Mbps, 2Mbps nebo 4Mbps podle toho, kolik zaplatí a v neposlední řadě bude moci také telefonovat. Při sledování TV můžete využívat plno zajímavých funkcí jako například pozastavení pořadu, přetočení pořadu, případně se můžete kouknout na pořad, který se vysílal před týdnem atd. Přijde mi to docela hustý.

Interview proběhlo trošku zvláštním způsobem, kdy všechny účastníky pozvali do konferenční místnosti a začli do nás valit neuvěřitelné množství informací co a jak. Abych řekl pravdu, vůbec jsem nevěděl o co jde :-). Jelikož jaksi nemám co ztratit, rozhodl jsem se pokračovat dál. Později jsem zjistil, že nejsem sám, komu uniká pointa celého projektu. Od pondělka jsem totiž začal v TV pracovat a celá moje činnost zatím spočívá v tom, že sedím celej den na zadku a debatujem o tom, jak by měla vypadat internetová prezentace. Jedná se o několik opravdu obrovských projektů, na kterých bude pracovat mnoho lidí. Není to ale až zas tak dobré, jak to na první pohled může vypadat. Současně se mnou přijali ještě asi jedenáct lidí a teprve po měsíci se uvidí kdo zůstane a kdo vyletí. Platí nám pouze výlohy za dopravu plus nějaké to pití a jídlo. Každopádně tým je tam skvělý a během těch pár dnů co v TV pracuji jsem se seznámil se spoustou zajímavých lidí mimo jiné s jedním grafikem, který mi dnes nabídnul spolupráci na jednom jeho projektu. Dobrý ne? To už bude samozřejmě placené. Dnes jsem také pořídil v práci pár fotek, tak nezapomeňte juknout do fotogalerie.

Minulý týden jsem měl rovněž poměrně dost zakázek ohledně PC. Naprosto mě dostalo, když mi včera večer volal jeden ze spokojených zákazníků, jestli bych s ním nezašel na pintu :-). Včera jsem neměl moc času, takže jsme si dali spicha na zítřek. To jsem zvědav, jak dopadnem :-). Jestli Angláni chlastaj jako jí, tak se nemám čeho obávat.

Komentáře k článku “Job v TV”

Peters říká:

Dobrá story. Ale jestli to angláni do sebe valí jako němci, nevím nevím, zda jim budeš stačit 🙂 Přeji hodně štěstí do boje s konkurencí!

BoUk říká:

No uvidime. Celej tenhle job je pomerne dost zvlastni. Takovej chaos jsem nazazil ani na Cenedelina prednaskach…:-).

Kubrts říká:

Zdarec … myslim si, ze Cenda je bezkonkurence

Labudak říká:

Zdar leváku, po přečtení tvého bloku musím uznat, že seš fakt dobrej. Vyjet do Anglie, sehnat si práci v oboru. No, smekám před tebou, jen tak dál, inženýre :-))) Zatim -j-


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře