Greenwich, Big Ben, Trafalgar Square

Jelikož jsme měli s Luckou volný víkend, naplánovali jsme si menší výlet po Londýně. Prohlídku jsme zahájili na Greenwichi, kde jsme si vyzkoušeli, jaké to je stát na nultém poledníku (no, když to srovnám s tím výletem na Kokořín…:-)), prohlédli jsme si The Royal Observatory, kde je mimo jiné vystaveno plno důmyslných zařízení na určení pozice na Zemi. Je až neuvěřitelné, jaké systémy a principy dokáže člověk pochopit a vytvořit. Dále jsme na Greenwichi navštívili námořní muzeum, které jsme prolítli hodně rychle, poněvadž nás malinko tlačil čas. Vstup do muzeí je v Londýně zadarmo, což je poměrně sympatické. Není v podstatě žádný problém, když si chcete nějakou historku poslechnout v klidu ještě jednou…:-). Z Greenwiche jsme si to namířili přímo k Big Benu, kde jsme měli sraz s jedním mým spolužákem ze střední školy. V Londýně pobývá už od ledna, tak jsem z něj vytahnul nějaké rozumy a předal lahev rumu..:-) V této části města jsme zůstali po celý zbytek dne. Od Big Benu jsme si to namířili na Trafalgar Square, a jelikož jsem začínal mít ukrutný hlad a trošku mě pálili v kapse peníze..:-), rozhodli jsme se pro návštěvu nějaké restaurace.

Objevili jsme úžasnou hospodu, kde vám na stůl hodí dva prázdné talíře a nápojový lístek. Objednali jsme si tedy pití a já jsem se opatrně zeptal, jak je to s jídlem. Servírka mě opravdu potěšila, poněvadž mi sdělila, že za jednotnou cenu 6,45 si můžu vybrat cokoliv a jíst, dokud nebudu plnej. Náležitě jsem toho využil a ochutnal asi všechno, co nabízeli. Škoda, že takovéto zařízení nefunguje někde poblíž. Myslím, že za nějaký čas by se jim vyplatilo najmout makáče, který by strážil před restaurací a jakmile by viděl v dáli mou siluetu, dočasně by zavřeli…:-).

Dneska je opět super počasí, takže se jdeme vyvalit do Hyde Parku. A na závěr ještě jedna zajímavost. V Anglii když vyjde svátek na sobotu nebo neděli, přesouvá se volno na pondělí, abyste si svátek mohli náležitě vychutnat. Jelikož je dneska svátek a ještě ke všemu neděle, vychutnám si ještě zítra volný den. Paráda ne?

Comments are closed.


Kdo jsem

BoUk foto

Jmenuji se Petr Pabouček a zabývám se vývojem webů pro firmy a jednotlivce. Strávil jsem 2.5 roku v Anglii, kde jsem pracoval jako freelancer v oblasti web designu. Hovořím plynně anglicky a při své práci používám technologie HTML, CSS, PHP a MySQL...více o mně »

Vyhledávání

Poslední komentáře